Není nainstalovaný / špatně nainstalovaný Direct X

Direct X je nutný ke spuštění některých her. Měli by jste ho mít nainstalovaný automaticky – od dané platformy současně s instalací dané hry, nicméně pokud Vám hra nejde spustit, je toto 1. věc, kterou je třeba zkontrolovat.

Jak to zkontrolovat? Jak zjistím zda mám DirectX a kde ho případně stáhnout? Vše je popsané v odkazu níže přímo od Microsoftu.

https://support.microsoft.com/cs-cz/help/179113/how-to-install-the-latest-version-of-directx

 

Instalace Microsoft Visual C++

Ve složkách dané hry by jste měli najít přesně instalační programy pro podporu tohoto software. Ty nainstalujte nebo přeinstalujte. Při instalaci her přes platformy by toto mělo být součástí instalace hry automaticky.

Windows 10 N verze?

Používáte-li Windows 10 N verzi, chybí vám některý software, který je potřeba například ke spuštění GTA V přes Rockstar. Nejčastěji Vám chybí media feature pack, ten lze stáhnout zde: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=48231

Případně může chybět i něco dalšího, to ovšem musíte dohledat podle konkrétní hry.

Váš PC není dostatečně výkonný pro spuštění

Zkontrolujte si minimální požadavky na PC od dané hry, doporučujeme k tomu využít např. https://www.systemrequirementslab.com/cyri

Využijte opravné nástroje dané platformy

Každá herní platforma, ať už Gog, Steam, Epic, … má nějaké nástroje na opravu dané instalace. Využijte je. Pokud nepomůžou, zkuste hru přeinstalovat.

0